تشکیل بانک جامع اطلاعات شهربازی های اصفهان

سلام.

اولین مطلب من در روزنامه ی «نسل فردا» (شماره ی 3849- دوشنبه 2 آبان 1390) منتشر شد. گزارشی از نشست خبری با مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان. با ویرایش های لازم:

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان:

تشکیل بانک جامع اطلاعات شهربازی های اصفهان

[دیدن تصویر بزرگ]

نشست خبری مسئولین اداره ی کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان با اهالی قلم و رسانه، یک شنبه اول آبان ماه برگزار شد. در این نشست، ابتدا اصغر صالح زاده مدیر کل استاندارد استان اصفهان به بیان مطالبی در مورد سازمان استاندارد، عملکرد آن و برخی برنامه های در دست اجرا پرداخت.

افزایش کالاهای مشمول استاندارد

به گزارش خبرنگار نسل فردا، صالح زاده در ابتدا از خبرنگاران به دلیل دوری راه سازمان استاندارد، عذرخواهی کرد و در عین حال، جمع شدن اهالی رسانه را در سازمان استاندارد از جهت آشنا شدن با زحماتی که مجموعه‌ی کارکنان این سازمان متقبل می شوند، مفید دانست.
مدیر کل استاندارد استان افزایش کالاهای مشمول استاندارد را از حدود 40 قلم در اوایل انقلاب به 630 قلم در پایان سال گذشته، عامل سنگین شدن کار این سازمان دانست و همچنین از قانون تجمیع امور مربوط به استانداردِ همه ی سازمان ها در سازمان ملی استاندارد خبر داد.
صالح زاده در ادامه گفت: 9 ماه از حضور من دراصفهان می گذرد. پتانسیل ها و ظرفیت های ارزشمندی که در این استان وجود داشت باعث شد که هم تجربیات من افزوده شود و هم خدمت رسانی مطلوب‌تری داشته باشم.
وی تشکیل اکیپ های ویژه ی نوروزی برای کنترل استاندارد در مراکز عرضه و خدمات شهر اصفهان، تصویب و اجرای آموزش ضمن خدمت اجباری کارکنان ادارات در حوزه ی استاندارد، آشنایی خبرنگاران ملی با حوزه ی فعالیت های استاندارد در استان اصفهان و شروع ارتقای کیفیت خودرو را از جمله اقدامات انجام شده از بهمن سال پیش تا خرداد ماه دانست.
مدیر کل استاندارد همچنین در مورد طرح کنترل بازار (طاها) گفت: در گذشته اداره ی کل استاندارد فقط از واحدهای تولیدی بازدید می کرد. اما اکنون با توجه به بودجه های در اختیار گذاشته شده، از بازار نیز نمونه‌برداری می شود و در مورد کسانی که خلاف مقررات استاندارد عمل کرده باشند، اقدامات حقوقی لازم انجام می شود.
وی همچنین با تصریح بر این نکته که پس از هدفمندی یارانه ها، عده ای در پی سودجویی هستند، گفت: کم بودن برخی کالاها در بسته بندی و منطبق نبودن مقدار موجود در بسته ها با مقدار نوشته شده، مسئله ای است که سازمان استاندارد آن را پیگیری می کند و با متخلفین برخورد خواهد کرد.

تشکیل بانک جامع اطلاعاتی شهربازی ها

صالح زاده همچنین از تشکیل بانک جامع اطلاعاتی شهربازی ها و بوستان های اصفهان خبر داد که مقدمه ای بر نظارت و بازرسی کامل از این مکان ها خواهد بود.
وی همچنین در مورد عملکرد خود گفت: به نظرم عملکردم تا اندازه ای رضایت بخش بوده است. اما با توجه به پتانسیل های استان، هنوز راضی نیستم.
صالح زاده در پاسخ به سوال خبرنگار نسل فردا مبنی بر این که موسسه ی استاندارد چگونه با دستگاه های دیگر مانند سازمان تعزیرات و سازمان بازرگانی همکاری می کند و تداخلی از نظر وظایف پیش نمی آید، گفت: با تجمیع وظایف مرتبط با استاندارد در سازمان ملی استاندارد، موازی کاری ها حل خواهد شد.
او همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما مبنی بر چگونگی ارتباط مردم با موسسه  استاندارد گفت: سامانه ی سراسری موسسه (1517) قرار است به زودی راه اندازی شود. این سامانه در برخی استان ها راه‌اندازی شده اما در استان اصفهان به دلیل برخی مشکلات زیر ساختی این سامانه هنوز راه اندازی نشده است.

استانداردسازی مصنوعات طلا

صالح زاده در پاسخ به سوالی درباره ی استانداردسازی مصنوعات طلا گفت: استان اصفهان در این زمینه پیش قدم است. از حدود 220 مرکز تولید طلا با کد شناسایی در کشور، 1200 مرکز در اصفهان قرار دارد. سازمان استاندارد از این مراکز و همچنین از مراکز عرضه نمونه برداری کرده و در آزمایشگاه های خود به بررسی عیار طلا می پردازد.

خواندن نسخه ی ورق زن نسل فردا

دیدن صفحات شماره ی 3849 نسل فردا

دانلود شماره ی 3849 روزنامه با فرمت پی دی اف

سایت موسسه ی استاندارد و تحقیقات صنعتی

گزارش این نشست خبری در:

ایمنا (بیش از ۱۰۰ پروانه استاندارد تشویقی به اجباری تبدیل شد)

مهر (173 پروانه استاندارد در اصفهان ابطال شد)

ایسنا (جایگاه داران سوخت به اداره استاندارد کم لطفی می‌کنند/ تمام شهربازی‌های استان وضعیت مطلوبی ندارد)

فارس (طرح نظارت بر وسایل شهربازی‌های اصفهان اجرا می‌شود)

ایرنا (تولیدسکه پارسیان و تخت جمشید ممنوع است)

/ 1 نظر / 5 بازدید