بایگانی- 57: چرا مرغ 3100 تومانی؟

سوال از مدیر کل جهاد کشاورزی

چرا مرغ 3100 تومانی؟

- نمی توانم حرف بزنم

گروه اقتصاد: مدیر کل توسعه ی بازار وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به سوالی درباره ی دلیل گرانی مرغ گفت: بنویس، پاسخ نمی دهم.

محمدرضا شافعی نیا در مراسم افطار اتاق تعاون در پاسخ به پرسش فارس که چرا با وجود وعده ی مسوولان وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر وجود ذخیره و تولید کافی مرغ، قیمت آن در بازار به بیش [از] کیلویی 3100 تومان رسیده است، از پاسخ خودداری کرد و گفت: ابدا حرف نمی زنم.

وی در پاسخ به این که چقدر ذخایر گوشت مرغ روانه ی بازار شده و چرا قیمت کاهش نیافته، گفت: به هیچ وجه حرف نمی زنم چون اگر صحبت کنم، از کار بیکار می شوم. وی گفت: خودم مرغ را به نرخ 3400 تومان خریده ام. با این که در خبرهای متعدد از سوی مسوولان وزارت جهاد کشاورزی و بازرگانی، حداکثر قیمت مرغ 2850 تومان اعلام شده و سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز اعلام کرد که با فروشندگان مرغ به قیمت بیش از 2850 تومان برخورد قانونی می شود، در حال حاضر قیمت مرغ کشتار روز حداقل 3260 تومان است و عرضه کنندگان دیگر نیز مرغ را به قیمت بالاتری می فروشند.

[جام جم- سال نهم- شماره ی 23720- 14 شهریور 1387]

خبر فارس (13 شهریور 1387)

وقتی مسئولان از پاسخ‌گویی طفره می‌روند/ تب و تاب مردم برای خرید مرغ (29 تیر 1391)

قیمت جدید مرغ (30 تیر 1391)

دیگر بایگانی ها

/ 3 نظر / 5 بازدید
سعیده

فک کنم همون مرغ گرون بخریم بهتره چون هر چی مرغ لاغره قالب میکنن بهمون که نصف وزنشو استخونا تشکیل میدن. تازه کلی اب بستن توشون که بعد یخ زدن همون یخها هم میشه جزئی از وزن مرغها و ما یخ رو به قیمت مرغ میخریم! صفشم که ماشالا داره

حسن

اینایی که ادعا دارن می خوان انقلابو به دنیا صادر کنند برای ساده ترین مشکلات روزه سکوت می گیرند حالا خوبه ازشون بپرسن چی شد در عرض یک سال دلار 2 برابر شد لابد در پاسخ به این پرسش تا آخر عمر حناق می گیرن.

مهدی

تو هنوز زنده ای امیرحسین؟؟؟؟؟