بایگانی 48: سخنی با یاوران خامنه ای از محمد نوری زاد

سلام

نوشته ای که در زیر می خوانید، نوشته ی «محمد نوری‌زاد» در سال 1377 (13 سال پیش) است. فتامل یا اولوالابصار!

آن ها شمشیر از رو بسته اند!

سخنی با یاوران خامنه ای

بر این باورم که خلاف اُشتلم هایی که اهل «هوا» به راه انداخته اند و دمادم بر حباب «من» و تمنیات خود می دمند، ریسمان انقلاب، هم چنان در دست «اهل انقلاب» است. راستی، ریسمان انقلاب در دست کیست؟

به لطف خدا و بر کنار از ضعفِ فهمی که همیشه نصیب «هوا» خواهان عالم می شود، رهبر ما، عادل ترین، فهیم ترین، آگاه ترین، انسان ترین، شجاع ترین، باتقواترین، مسلمان ترین، و... عاشق ترین رهبر عالم است.

قدرت ماورایی خامنه ای ما را، اجنبی ها، بیش از خود ما متوجهند! و از همین روست که معاندان، چه از خارج، و چه با شلتاق نوچه های داخلی خود، همه ی توان خود را مصروف «تردید افکنی» در باب ولایت فقیه کرده اند. آن ها نیک می دانند که در این بیست سال گذشته، «حرف آخر» را همیشه امام ما و خامنه ای ما بر زبان آورده اند. چرا که با هر کلامشان، موجی انداخته اند که تا مدت ها محاسبات برزخی آنان را گیج و منگ کرده است.

بله، این خامنه ای است که راه را بر مطامع هرزآلود قدرت های جهنمی بسته است. قدرت هایی که شمشیر زهرآگین خود را در پس صد قلم بزک، و لبخندی که بر لب دارند، پنهان کرده اند. اما احمق های عالم، گوسفندوار، و برای دو روز چرای بی زحمت، دار و ندار خود را در طبقی از دریوزگی، به مسلخ دباغانی می برند که جز به دریدن پوستشان، آن هم از نوک پا تا فرق سر، به رضایت نمی دهند. این ها را رهبر فهیم و مردم دلیر ما خوب می دانند. احمق های اجنبی، که بقا و استمرار سیاست های آن چنانی خود را در ظلمت و بدفهمی مردم عالم می جویند. از درخشش خورشید «ولایت» در این سوی عالم، سخت واهمه دارند، و ماموریتی برای احمق های داخلی تراشیده اند که: آقایان، یک «خاری» در چشم ما فرو شده است که آسایش فراگیر ما را بر آشفته است. از ما چه می خواهید؟ این پول ما، این حمایت ما، و این بوق و کرنای رسانه های جوراجور ما. هر چه به عقلتان می رسد، از خرج و فتنه و غوغا و رشوه و هرزگی، فرو نگذارید. فقط ما را از این خاری که به چشممان خلیده راحت کنید. با ما «مذاکره» کنید که راهکار نفود به دژ ولایت، همین مذاکره است. اگر شهامت مذاکره ی مستقیم ندارید، و اگر «فعلاً» از نگاه پر سوال و چشم غضبناک مردمتان خوف دارید، نه در کشور ما، که در یک کشور ثالث، مثل فرانسه، که بشود دم خروس را زیر لحاف دموکراسی پنهان کرد، با ما مذاکره ی غیرمستقیم بکنید. مگر سازمان سیای ما، رسماً اعلام نکرده است که در یک قلم، یک صد هزار دلار به نشریه های مخالف در داخل جمهوری اسلامی ایران کمک بلاعوض کرده است؟ دیگر چه می خواهید؟

عجبا که نقطه ی اشتراک احمق های خارجی با احمق های داخلی هیچ نیست، مگر در مراتب بدفهمی شان؛ که از یکی کارفرما می سازد، و از دیگری جیره بگیری کودن. منتها کودنی را هم می شود در لاکی از «اندیشه» فرو کرد و صاحبش را به جمع «اندیشمندان» راه دارد! اگر نه کیست که نداند این خامنه ای است که به همه ی غمزه ها و کرشمه های شیطانی، «نه» گفته است و توپ و تشرشان را نیز به سخنان رعدآسا و الهی خود، باد هوا کرده است؟ کیست که نداند این خامنه ای ماست که فراتر از محاسبه های پیچ در پیچ دستگاه های مخوف و ویرانگر آمریکا و اسرائیل و انگلیس و همه قدرت های به ظاهر برتر جهان، سخن گفته است و عمل کرده است؟ چرا؟ چون «آن ها» دلشان به فرآورده های مالیخولیایی خودشان خوش است؛ و پشت خامنه ای ما به قدرت ماورایی خدا گرم است!

هر که از خورشید باشد پشت گرم

سخت رو باشد نه بیم او را نه شرم

هر پیمبر سخت رو، بُد در جهان

یک سواره کوفت بر جیش شهان

«مولوی»

و به همین دلیل است که می بینی در این بیست سال گذشته، همیشه حرف آخر و تعیین کننده را خمینی و خامنه ای ما زده اند.

راستی، کیست که نداند این ذکاوت خامنه ای است که بر فضاحت مذاکره، چه از جنس صهیونیستی آن، و چه با ملات آمریکایی آن اصرار ورزیده است؟

احمق هایی که در مذاکره با شیطان، راهی برای بقا و طرح های خود می جویند، با هر دست و پا زدن، بیش از پیش در باتلاق خفّت و پوکی فرو می روند. این «زرنگ نما»ها، فکر می کنند در مواد مذابی که از دهانه ی آتشفشان بیرون می زند، می شود شنا کرد، و فکر می کنند که دامنه ی «کسب» لابد آن قدر فراخ است که بشود از آشیانه ی کرکس، چیزی به تملق ربود.

عزیزان! امروز روزی است که احمق ها، شمشیر را از رو بسته اند. هیبتشان عجب تماشایی! شده است. آن ها برای «طرح» خود، گریبان چاک می زنند. حال آن که می دانند عمله ی غیر بودن، به ساز و سرنا و اشتلم نیازی ندارد. «آن ها» نمی دانند ما، در بیعت با خامنه ای، خود را نمی بینیم. آن ها نمی دانند «بیعت»، یعنی خود را فروختن! و ما در دستی که در دست یداللهی خامنه ای نهاده ایم، برای خود، خودی قایل نیستیم. بله، ما، در معامله ی با خدا، خود را فروخته ایم، اما «آن ها» در معامله با چه کسی، خود را فروخته اند؟

یاوران خامنه ای! امروز، روزی است که احمق ها شمشیر را از رو بسته اند. لشکریان خود را گرد آورده اند. آن ها دلشان برای «آزادی» لک زده است. می خواهند ما را از «بندگی» رها سازند. حال آن که نمی دانند ما به این بندگی، مباهات می کنیم. نمی دانند بندگی ما، عین کمال ما است. اتفاقاً این آزادی و رهایی است که در زوال پیش می رود. پیامبر خدا، اول مقام بندگی یافت، و بعد رسالت: اشهد ان محمداً «عبده» و رسوله. آن ها که ریسمان بندگی خدا را می درند، لاجرم، ریسمان بردگی این و آن به گردن می بندند.

ای یاوران خامنه ای، این روزها لشکریان پوچ در پوچ اجنبی پسند، صف آرایی می کنند. جملگی، خواب زوال ما را می بینند. آن ها احمق تر از آنند که از «ظرف صبر ما» خبر داشته باشند. آن ها نمی دانند که ما بغض ها و نفرت ها و جراحت ها را هم چون شهدی گوارا فرو می بریم، و در نمازهایمان، رخصت بروز و ظهور و «رقصی چنان» میانه ی میدان طلب می کنیم.

عزیزان! مهیّا باشید که صبر ما هم اندازه دارد و یک روز به سر خواهد آمد. آن جاست که به یک اشاره ی خامنه ای، رجز عشق سر می دهیم.

10 مرداد 1377

[منبع: نخبه ها را نکشید- محمد نوری زاد- تهران: هنر و معماری- چاپ اول: زمستان 1378- صص 84 تا 87- لینک کتاب در کتابخانه ی ملی جمهوری اسلامی ایران]

دیگر بایگانی های دیوانه 83

/ 10 نظر / 4 بازدید
صادق

خب الان منظورت از این که این رو گذاشتی تو وبلاگت چیه؟ که چی ؟ آن زمان یه تفکر داشته الان با توجه به آن چیزی که در جامعه دیده ، دیدگاهش تغییر کرده.

ساناز

درسته تو نوشته هاي ايشان افراط وتفريط وجوداره! چه الان و چه اون موقع. و آدم به شك مي اندازه! ولي...

اگر این بنده خدا اا سال بعد چرخید....بنده به یک روز بندم

ثابت

الان مشکل این چیه جداً؟ با تشکر

سلام. نمیدونم این متنی که از آقای نوری زاده گذاشتید، خودتون هم بهش اعتقاد دارید یا نه. اما جدن توی نسل ما(که میشیم نسل 70ی ها!) ، ولایت فقیه خیلی بد معنی شده، خیلی بد جا افتاده،خیلی بد دفاع شده ازش. وقتی توی دبیرستان های ما، حرفی از زندگی ، تحصیلات، توانایی ها و... های آقا نیست، وقتی ما عملن با نشون دادن برخی آخوند نماها، بعضی حرکاتی که واقعن در شان ِ اسلام نیست، و خیلی از رفتاری که خود ِ آقا هم نحوه ی انجام دادن ِ برخی دلسوزهای برای اسلاممون مشکل دارن، داریم رسمن و عملن تخریب ِ وجهه ی رهبری میکنیم، پس چه انتظاری میره؟ هوم؟!

ثابت

خب من وکیل که نیستم تا بتونم با سوال به اون‌جایی برسونم که می‌خوام ولی تلاشم رو می‌کنم. سوال اینه که اگه فکر می‌کنید آقای نوری‌زاد(چه کارش چه خودش) مشکلی داره، اون مشکل چیه دقیقا؟ البته این سوال یه سوال مستقلّه و فقط به این نوشته مربوط نمیشه. با تشکر

ثابت

خب منظور بنده هم مجموعه‌ی عملکردهای ایشون بوده که شما هم جوابی دادید. خطاب از این‌جا به بعدش هم شخص شما نیستید(چون تا حدی با آراء شما آشنام). در قبال ایشون اونایی که ایراد میگیرن به نظرم باید مشخص کنن: -آیا به افراط ایشون در نامه‌هاش(چه لحن چه موضوع و محتوا) ایراد دارن؟ -آیا ایراد دارن چون به ولی فقیه ایراد گرفته؟ با تشکر

آرزو

سلام دوست خوبم زیر یک سقف این بار با موضوع ( دوران عقد و مشکلات آن) بروز کرده منتظر حضور گرمت هستم گلــــــــــــم موفقیت پشت قدمهات

اميد(هنر هفتم)

اگه اشتباه نکنم محمد نوری زاد یه سریال ساخت درباره رستم و سهراب....اسمش یادم نیست ولی... خیلی خیلی مزخرف بود! من نمی دونم یه آدم که یه عمر یه جور فکر کرده...چطور یهو یه جور دیگه فکر میکنه...البته این تغییر عقیده بد نیست ولی کاش آدم زودتر متوجه اعمال و رفتار خودش بشه زیاده عرضی نیست...

اميد(هنر هفتم)

عجب سریال مزخرفی بود...یادش بخیر :)))) من اگه حای مامورای بازجوییش بودم همون سریال رو با روزی 8بار بازپخش برای خودش پخش میکردم !!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))