آقای احمدی نژاد! چرا پیام تسلیت ندادید؟

1

شنبه، 21 مرداد 1391 زلزله ای آذربایجان شرقی را لرزاند. (حدود ساعت 17) همان شب (ساعت 22:37) سایت «ریاست جمهوری اسلامی ایران» پیام تسلیت هیئت دولت به مردم زلزله زده را منتشر کرد. «محمدرضا رحیمی»، معاون اول رئیس جمهور از تشکیل کارگروهی با تمام اختیارات دولت برای رسیدگی به وضعیت منطقه های زلزله زده خبر داد. با این حال، «شخص رئیس جمهور، محمود احمدی نژاد» در این باره پیامی نداد.

اما سه شنبه 24 مرداد 1391، پیام رئیس جمهور، احمدی نژاد در تسلیت به رئیس جمهور سیرالئون به خاطر فوت مادر وی، منتشر شد. در حالی که او 26 تیر ماه 1391 (حدود یک ماه پیش از این پیام) فوت کرده بود.

25 مرداد 1391، عمر البشیر، رئیس جمهور سودان در دیدار با احمدی نژاد، حادثه ی زلزله را به او تسلیت گفت. هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا نیز 26 مرداد 1391 در تماسی تلفنی با رئیس جمهور، حادثه ی زلزله را به او تسلیت گفت.

2

صبح روز 26 مرداد 1391، رهبر انقلاب به منطقه های زلزله زده سر زد. (سخنان ایشان در جمع مردم کویچ، در گفتگو با مردم اورنگ، در جمع مسئولان منطقه) چهار روز پیش از آن (22 مرداد 1391) هم رهبری در پیامی به مردم زلزله زده تسلیت گفته بود. آیت الله خامنه ای در روز عید فطر (29 مرداد 1391) هم در سخنان خود به این زلزله اشاره کرده و از مردم و مسئولین، کمک به زلزله زدگان را خواست.

3

حضرت علی (ع) می فرماید:

«مَن وَضَعَ نَفسَه مَواضِعَ التُّهمَةِ فَلا یَلُومَنَّ مَن اَساءَ به الظَّنَّ.»

«کسی که خود را در جایگاه تهمت قرار داد، نباید جز خود را نکوهش کند!» [نهج البلاغه- حکمت 159]

آقای احمدی نژاد! چرا برای زلزله زدگان، پیام تسلیت ندادید؟

بعد از نوشت: این مطلب در ستون «آزاد اندیشی» سایت «سلمان فارسی» لینک شد.

/ 1 نظر / 8 بازدید
سمیرا

واقعا چرا پیام نداد ؟ اینقدر موضوع بی اهمیت بود از نظر ایشون ؟ [سوال]