مجلس، شورای شهر، شهرداری و مترو

سلام.

حالا که قضیه ی متروی تهران به خیر و خوبی و خوشی (حداقل علی الظاهر) تمام شده است. من هم چندان پیگیر جزئیات ماجرا نبودم تا بدانم چه شده و کی مقصر بوده و کی مقصر نبوده، کی خوب کار کرده و کی خوب کار نکرده، باید به دولت فحش داد یا باید به شهرداری فحش داد و...(یک جستجوی "مترو" در سایت های رجانیوز و فردا می تواند شما را از این دعواها آگاه کند)

همین اول کار هم تاثیر این اتفاق را بر زندگی خودم بگویم: بعد از همان روز اولی که یک آقایی بلندگو به دست گرفته بود و دم در بسته ی متروی آزادی داد می زد: ایستگاه آزادی مسافرگیری ندارد. از ایستگاه میدان انقلاب بروید و بعد چند دقیقه ای در ایستگاه بی آر تی علاف شدم و بعد با اتوبوس ها رفتم میدان انقلاب و آن جا دیدم مردم کرور کرور دارند از ایستگاه بیرون می آیند و من رفتم تو و سوار قطار خلوت شدم و دو سه ایستگاه بعد پیاده شدم. چند روز بعد هم اوضاع به همین منوال بود. در کل تاثیر خاصی نداشت برایم. قبلن با مترو می رفتم و حالا با بی آر تی. اما خب لابد کسانی بوده اند از مردم که به هر حال این اتفاق برایشان خیلی مهم بوده است.

یکی از یوم الحساب شهرداری تهران سخن می گوید، دیگری از خدمات بی شائبه ی شهرداری تشکر می کند، یکی از کوتاهی شهرداری در مهار سیلاب ها با وجود بودجه ی داده شده به آن حرف می زند، دیگری از آب گرفتی مترو در دیگر کشورها و... خلاصه وضعیتی است!

با این حال من کاری به این حرف ها ندارم. به هر حال بحث جان چند هزار نفر است. یا شهرداری جان چند هزار نفر را به خطر انداخته یا نجات داده است. یا شهرداری کلی خسارت به بیت المال زده است یا از کلی خسارت جلوگیری کرده است. به هر حال کار بزرگی شده است. یا خوب یا بد. این وسط شورای شهر و نمایندگان مجلس باید بیایند به میدان. یا باید شهرداری مواخذه شود به خاطر عملکرد ضعیفش یا باید مورد تقدیر و تشکر واقع شود. به هر حال باید در این قضیه وارد شوند و سفت و سخت هم وارد شوند. مخصوصن نمایندگان تهرانی مجلس. بیایند ببینند قضیه چه بوده. نیاز است به دعوت جناب قالیباف به مجلس؟ خب دعوتش کنند. نیاز است به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران؟ خب تحقیق کنند. اما به هر حال باید کاری شود. قضیه، قضیه ی مهمی است.

/ 1 نظر / 4 بازدید
ح.م.

تا جاییکه من یادم میاد آب سر پایین میرفته و از ضرب المثل های گونه گون برای آموزش این موضوع به ما استفاده میشد نظیر آب که سرش فلان شود. غورباقه و ابوعطا رفیق میشن!!![ابله] حالا اینکه چی شده که عزیزان مهندس این نکته رو توی کارشون لحاظ نمیکنن. بیابید پرتقال فروش را ؟! ضمنا این قضیه قبلا توی تونل توحید هم رخ داد و من بعد هم در سولاخ های دیگر و متعددی که در آینده افتتاح میشوند رخ میدهد اما این نکته که عزیزان برای توجیه قضیه گشتن تصاویر صد سال گذشته! متروهای جهان رو مطالعه کردند واقعا منو تحت تاثیر قرار دادو کاملا قانع کننده است.[گریه] آقا دیگران هم سیل در مترو دارن پس ما هم باید داشته باشیم مساله ای نیست که...حداقل در این زمینه هم پیشرو جهان پیش میریم!!! نه تقصیر دولته نه تقصیر قالیباف...تقصیر مردمه عزیزم!تقصیر ماست. تقصیر منه!! بگذریم درشو باز نکنم بهتره.... قالیباف بیاد مجلس چی میشه؟؟ تحقیق و تفحص مجلس چه گلی به سر ما زده تا حالا که من بعدش بزنه؟؟ ....کلا دور همیم! باشه...بذار خوشحال باشیم[خنده]